AutoportretPismo o dobrej przestrzeni

Aktualności

ŻYCIE (!) DRZEW – film i promocja Autoportretu o organiczności

Zapraszamy na spotkanie promocyjne nowego numeru Autoportretu – “Organiczność” w ramach, którego zobaczyć będzie można film INTELIGENTNE DRZEWA, w którym Peter Wohlleben (autor bestsellerowego “Sekretnego życia drzew) i Dr. Suzanne Simard (The University of British Columbia) pokazują, w jaki sposób drzewa się komunikują i opiekują sobą nawzajem.

22 marca o godz. 18
Miejsce: Spółdzielnia Ogniwo
Czas projekcji: 45 minut, projekcja w języku angielskim

Po filmie porozmawiamy z Cecylią Malik i Markiem Styczyńskim o życiu drzew, gospodarce leśnej i o tym, co możemy zrobić dla drzew (skoro one tyle robią dla nas).

Cecylia Malik – artystka, performerka, kuratorka, edukatorka i aktywistka. Jest autorką wielu wystaw i projektów artystycznych. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: Ikonostas Miasto, Koncert u Pana Żula (Galeria Zderzak Kraków), „365 Drzew” i „6 Rzek”. Wspkólnie z Justynką Koeke zrealizowakła projekty: „Ulica Smolekńsk 22/8”, i „Modraszek Kolektyw”.
Za realizację projektu „365 Drzew” otrzymała tytuł Kulturystki roku 2010, przyznawany przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku.
http://www.cecyliamalik.pl/drzewa/d-foto.html

Marek Styczyński – mgr inż. leśnictwa, ekspert w dziedzinie ekologii terenów górskich , zawodowo zajmuje się gatunkową ochroną roślin i zwierząt, rezerwatami przyrody i europejską siecią obszarów Natura 2000. Specjalizuje się w etnobotanice i permakulturze.
Jest autorem i współautorem przewodników po Karpatach (Słowacja, Spisz, Stary Sącz) oraz książek; Zielnik podróżny. Rośliny w tradycji Karpat i Bałkanów (Ruthenus, 2012), Vággi Várri. W tundrze Samów (Alter, 2013) i Ucho jaka. Muzyczne podróże od Katmandu do Santa Fe (Bezdroża, 2003) oraz wielu publikacji fachowych. Zajmuje się również eksperymentalną muzyką elektroakustyczną i nową muzyką rytualną.
Blogi autorskie: www.etnobotanicznie.pl www.magiccarpathians.com www.biotoplechnica.eu

Spotkanie poprowadzi Dorota Leśniak-Rychlak, redaktorka naczelna
autoportret

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Archiwum

Prawie wszystkie artykuły z numerów udostępniamy w całości online w naszym archiwum*

* za wyjątkiem tekstów i ilustracji,
których umowy na to nie pozwalają

Partnerzy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego
Visegrad Fund
Wsparcie finansowe niektórych numerów: International Visegrad Fund
www.visegradfund.org
Bęc Zmiana
Fundacja Bęc Zmiana
NIAiU
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

Wydawca

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, instytucja kultury Województwa Małopolskiego

Kontakt

Adres wydawcy:Małopolski Instytut Kultury
w Krakowie, ul. 28 Lipca 1943 17c
30–233 Kraków
Kontakt z redakcją:autoportret@mik.krakow.pl
+48 12 422 18 84 / 631 30 70 / 631 31 75
(wewnętrzny: 43)